Dövme Modelleri 2019, Erkek Dövme Modelleri 2019, Bayan Dövme Modelleri 2019, Dövme Modelleri 2019 Erkek, Dövme modelleri 2019 Bayan, Dövme Modelleri 2019 Kadın
2018 Bay Bayan Tatto Dövme Modelleri2018 Bay Bayan Güncel Tatto Dövme Modelleri Sitesi 2018

Aşırı Kilo ve Obezlik Kanserin Birinci Sebebi Haline Geldi

İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre aşırı kilo ve obezlik kanserin birincil nedenlerinden birine dönüşürken sigara içmenin yol açtığı kanser vakalarında düşüş görülüyor.

KANSERİN ÜÇTE BİRİ ÖNLENEBİLİR

İngiltere Kanser Araştırma Kurumu’nun (Cancer Research UK) yaptığı araştırmaya göre kanser vakalarının üçte biri (135 bin vaka) aslında önlenebilir.

Aşırı kilolu olmak ise kanser vakalarının yüzde 6,3’ünün sebebi olarak ortaya çıkıyor. Bu rakam 2011 yılında yüzde 5,5’ti.

SİGARANIN SEBEP OLDUĞU KANSERLERİN ORANI DÜŞTÜ

Sigara içmek halen kanser vakalarının en büyük sebebi olarak gözükse de oranı 2011’de yüzde 19,4’ken son verilere göre yüzde 15,1’e düştü.

GÜNEŞE MARUZ KALMAMAK GEREK

Kanserin görülmesinde en çok rastlanan ikinci sebep obezite iken üçüncü sebep güneşe maruz kalmak olarak ortaya çıkıyor.

Önlenebilecek bir diğer kanser sebepleri ise alkol almak ve az lifli yiyecek tüketmek.

Diğer yandan önlenebilir kanser vakalarının oranı ise 2011’de yüzde 37,7 iken bu oran yüzde 42,7’ye yükseldi.

OBEZİTE İLE MÜCADELE ZAYIF

Kurumun araştırması sigara ile iyi mücadele edildiğini ancak obezite sorunuyla etkin bir şekilde mücadele edilemediğini ortaya koyuyor. Bu yüzden araştırmayı yapanlara göre obezite ile etkin mücadele için politikalar geliştirilmeli.

Bir önceki yazımız olan Anne Olmayı Önleyen Sinsi Tehlike! başlıklı makalemizde Acıbadem, Acıbadem Hastanesi ve Ağrı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri