Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
2018 Bay Bayan Tatto Dövme Modelleri2018 Bay Bayan Güncel Tatto Dövme Modelleri Sitesi 2018

Diyabeti Bitiren İlaç, Maalesef Bulunmamaktadır’

Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi İç Hastalıklar Uzmanı Dr. İlyas Öner, diyabet hastalığını tamamen iyileştirdiklerini söyleyenlere itibar edilmemesi gerektiğini söyledi.

Öner, gazetecilere yaptığı açıklamada, ticari kaygılarla bazı hastaların sömürü aracı olarak kullanıldığını belirterek, sosyal medyada bazı kişilerin ‘diyabet bitmek üzere’, ‘diyabeti bitiren hekim çıktı’ gibi haberlerle bilinçli ve bilinçsiz şekilde hastaları diyabetin bittiğine inandırmaya çalıştıklarını dile getirdi.

Diyabetin kronik bir hastalık olduğunu ifade eden Dr. Öner, ‘Vatandaşlarımız, farklı illerde, farklı hekimler tarafından yapılan reklamlar sonucunda diyabetin bittiğine inanıyor. Bir kısmıysa söz konusu hekimlere tedavi olmaya gidiyor. Tedavi sonucunda istenmeyen ve hayati sonuçlar doğurabilecek problemlerle karşılaşıyoruz. Bu tür haberlere, reklamlara itibar etmeyelim. Diyabet hastalığı ömür boyu süren bir hastalıktır.’ dedi.

Diyabetin tedavisinin bireyden bireye değiştiğini ve kan şekeri düzeyine eşlik eden diğer hastalıklara bağlı olarak ayrı ayrı düzenlenmesi gereken bir hastalık olduğunu aktaran Öner, şunları kaydetti:

‘Kendimize özgü tedavi modeli sağlanması için hekimimizden yardım istememiz gerekmektedir. Diyabeti bitiren ilaç, maalesef bulunmamaktadır. Bu asılsız ticari amaç güden, hastaları mağdur eden kişilere itibar etmememiz gerektiğini de özellikle vurgulamak istiyorum. Diyabetle güzel yaşamı öğrenmemiz gerektiğini hatırlatayım. Diyabet varsa bitirmek elimizdedir. Diyabetli komplikasyonlardan korunmak elimizdedir.’

Bir önceki yazımız olan Prof. Dr. Çete: 'Yılan Isırığını Emmeyin' başlıklı makalemizde Akdeniz Üniversitesi, Antalya ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

alexa düşürme yöntemleri
evden eve taşıma, evden eve nakliyat gaziantep, evden eve taşımacılık gaziantep, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık