Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
2018 Bay Bayan Tatto Dövme Modelleri2018 Bay Bayan Güncel Tatto Dövme Modelleri Sitesi 2018

Hint Cerrahlar Şimdiye Kadar Görülen En Büyük Beyin Tümörünü Başarıyla Çıkardı

Hindistan’da doktorlar, dünyanın en büyük beyin tümörü olabilecek bir tümörü 31 yaşındaki bir hastanın kafatasından çıkarmayı başardı. 1,8 kiloluk tümörün Mumbai kentindeki Nair Hastanesi’nde 14 Şubat günü, 7 saat süren bir operasyonla çıkarıldığı açıklandı.

TÜMÖR HASTANIN KAFASINDAN BÜYÜKTÜ

Operasyonda alınan tümörün boyutu, hastanın kafasından daha büyüktü. Doktorların operasyonun başarılı geçip geçmediği anlaşılmadan önce açıklama yapmak istememesi nedeniyle operasyon yeni duyuruldu.

HAYATİ TEHLİKEYİ ATLATTI

BBC’ye konuşan hastanenin beyin cerrahisi uzmanı Dr. Trimurti Nadkarni ‘Artık hayati tehlikesi yok, zamanla iyileşecek’ dedi. Hindistan’ın kuzeyindeki Uttar Pradeş kentinde esnaflık yapan Santlal Pal, üç yıldır bu tümörle yaşıyordu.

TEKRAR GÖREBİLECEK

Doktorlar, Pal’ın tümör nedeniyle görme yetisini yitirdiğini fakat ameliyatın ardından tekrar görmesini umduklarını açıkladı. Bir Hint gazetesine konuşan Pal’ın eşi ise Nair hastanesinden önce üç ayrı hastanede doktorların kendilerine tümörün alınmasının imkansız olduğunu söylediğini aktardı.

Bu tür operasyonların kritik olduğunu anlatan Dr. Nadkarni, Pal’ın ameliyat sırasında ve sonrasında 11 ünite kana ihtiyaç duyduklarını belirtti.

Bir önceki yazımız olan 48 Saatte 6 Hastayı Yaşama Bağladılar başlıklı makalemizde Ankara, Durmuş Ali ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.