Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
2018 Bay Bayan Tatto Dövme Modelleri2018 Bay Bayan Güncel Tatto Dövme Modelleri Sitesi 2018

Kalbinizin Sesini Dinleyin!

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Görevlisi Ahmet Karabulut kalp sağlığını kontrol altına alarak sağlıklı yaşamanın mümkün olduğunu vurguladı.

Sarıyer Belediyesi ve Rotary Kulübü, Kalp Sağlığı Haftası’nda kalp hastalıklarında koruyucu ve önleyici önlemlerin alınması amacıyla ‘Kalbinizin Sesini Dinleyin’ etkinliği düzenledi. Kampanya kapsamında, önceden randevu alarak Sarıyer Belediyesi SARFİT Spor Tesisleri’ne gelen yaklaşık 250 Sarıyerli, tansiyon ölçümünün ardından ücretsiz kalp taramasını yaptırdı. Kalp hastalıklarının ülkemizde ve dünyada ölüm nedenlerinin başında geldiğini söyleyen Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Görevlisi Ahmet Karabulut, ‘Bazı risk faktörleriyle mücadele edip sağlıklı beslendiğimizde bu kayıpları yüzde 50 oranında azaltabiliyoruz’ dedi.

KALP HASTALIKLARI BİRİNCİ ÖLÜM NEDENİ

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Görevlisi Ahmet Karabulut dünyada her 40 saniyede bir kişinin kalp hastalıkları nedeniyle yaşamını yitirdiğini belirtti. Kalp sağlığının önemine vurgu yapan Karabulut, ‘EKG kalbin kimliği anlamına geliyor. Çünkü en ufak bir risk faktörünü bize gösterebiliyor. Bunu yapmamızın nedeni de kalp sağlığının bizim için çok önemli olması çünkü dünyada ve ülkemizde birinci ölüm nedeni kalp hastalıkları. Bazı risk faktörleriyle mücadele edip sağlıklı beslendiğimizde bu kayıpları yüzde 50 oranında azaltabiliyoruz. Burada amacımız, bir bakıma farkındalık yaratmak. Kalp hastalıklarıyla mücadele ederek sağlıklı yaşamanın mümkün olduğunu vurgulamaya çalışıyoruz,’ dedi.

HALKA DOKUNAN PROJELER ÜRETİYORUZ

SARFİT Spor Tesisleri Müdürü Murat Kaya ise ‘ ‘Kalbinizin Sesini Dinleyin’, Rotary Kulübü ve Sarıyer Belediyesi’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği bir proje. Ücretsiz tansiyon ölçümü ve kalp taraması yapıyoruz. Başlangıçta 160 kişilik bir başvuru oldu. Saat 18.00’a kadar katılım alıyorduk fakat talep çok olunca süreyi 20.00’a kadar uzattık. Şu an başvuru sayısı 200’ü aştı,’ dedi. Maslak Rotary Kulübü Başkanı Lale Biçe de, halka dokunan projeler üretmeye özen gösterdiklerini belirterek, ‘Sarıyer Belediyesi ile yaptığımız bu proje bence çok başarılı oldu. Kayıtlara göre toplam 250 kişiye ulaşacağız,’ dedi.

Bir önceki yazımız olan Karın Kaslarının Daha Belirgin Görülmesi İçin Ne Yapılmalıdır? başlıklı makalemizde haber, haberi ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

alexa düşürme yöntemleri
evden eve taşıma, evden eve nakliyat gaziantep, evden eve taşımacılık gaziantep, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık