Dövme Modelleri 2019, Erkek Dövme Modelleri 2019, Bayan Dövme Modelleri 2019, Dövme Modelleri 2019 Erkek, Dövme modelleri 2019 Bayan, Dövme Modelleri 2019 Kadın
2018 Bay Bayan Tatto Dövme Modelleri2018 Bay Bayan Güncel Tatto Dövme Modelleri Sitesi 2018

Öğrencilerin Sinsi Düşmanı!

O da İlkbahar. Bir sürü öğrenci ilkbahar yüzünden treni kaçırıyor' dedi. Öndağ, gençleri ilkbaharı sıkıntısız atlatmak için yapılması gerekenler konusunda da bilgilendirdi.

Yaklaşan üniversite sınavı öncesi Bağcılar Belediyesi öğrencilere yönelik 'Bir müsaade sınavım var! İç disiplin ve motivasyon' semineri düzenledi. Bağcılar Belediyesi Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen programda Psikolog Dr. Ömer Faruk Öndağ gençlerle bir araya geldi.

Keyifli bir ortamda geçen söyleşi de Psikolog Öndağ, 'Burada bir yarış söz konusu. Püf nokta bu yarıştan asla vaz geçmemekten ve pes etmemekten geçiyor. Güvenli yer diye bir yer var. Bu güvenli yer geçmişte yaşadığınız bir anı veya gelecekle ilgili bir hayal olabilir. Strese girdiğiniz zaman veya sıkıntıya düştüğünüz zaman hemen orayı hayal edeceksiniz. Orada birkaç dakika kalmak seni toparlayacak yoluna daha iyi şekilde devam edeceksin' dedi.

'BİR SÜRÜ ÖĞRENCİ İLKBAHAR YÜZÜNDEN TRENİ KAÇIRIYOR'

Konuşmasının devamında sınav öncesi gençlere ilkbahar mevsiminin olumsuz etkileri üzerine uyarılarda bulunan Öndağ, 'Son 400 metre kim ipi göğüslerse o götürecek. Çok muazzam bir kazanç elde edecek. Ancak çocukları bilmediği ve görmediği sinsi bir düşman bekliyor. O da ilkbahar. Bir sürü öğrenci ilkbahar yüzünden treni kaçırıyor. Kendinize dikkat edeceksiniz çünkü ilkbaharda bütün canlılar değişime uğruyor. İnsan bedeninde de muazzam bir dönüşüm olur. Uyku yetmez yine uyumak istersin. Kendini yorgun, isteksiz ve bitkin hissedersin bırak ders çalışmayı kalem kaldırmaya gücün kalmaz. Sınav stresi zaten öğrencinin üzerinden silindir gibi geçiyor. İlkbahar da geliyor öğrenciyi bir süpürüp götürüyor' dedi.

'ÖĞRENCİLERİN NE YAPMASI GEREKİYOR?'

Öndağ, 'Ne yapacağız?' diye sorduktan sonra verdiği cevapla öğrencilerin ilkbaharı sıkıntısız bir şekilde atlatması için yapması gerekenleri şöyle sıraladı.

Normal uyku saatinizden fazla asla uyumayın. Ne kadar çok uyursanız o kadar yorgun ve kötü olursunuz. Normal saatiniz neyse o kadar uyuyun.

Her gün içtiğinizden 4-5 bardak fazla su için. Vücudun ihtiyacı var. O suyu ona vereceğiz.

Her gün 30-35 dakika fazladan spor yapacaksınız. Bahar dönemi beden efor sarf etmek istiyor. Bir ay yapın yetiyor zaten. Horon oynayın, halay çekin veya müziği açıp tepinin.

Bir önceki yazımız olan Veganların İmdadına 'Bulgur' Yetişiyor! başlıklı makalemizde Akdeniz, Fi ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri