yerli araba fakirin sitesi oyun hilesi otomobil sitesi teknoloji sitesi magazin sitesi alexa hileleri ilksite zengin sitesi birincisite aksaray sondakika bilecik sondakika bolu sondakika artvin sondakika edirne sondakika hatay sondakika izmir sondakika kilis sondakika konya sondakika mersin sondakika ankara hastabakıcı kocaeli sondakika mugla sondakika rize sondakika yalova sondakika karabuk haberleri diyarbakir haberleri hakkari haberleri afyon haberleri duzce sondakika mardin haberleri ankara sondakika burdur haberleri kuşadası escort sakarya haberleri tokat haberleri trabzon haberleri kayseri sondakika adana haberleri antalya sondakika samsun haberleri amasya haberleri aydin haberleri ordu haberleri denizli haberleri mani sasondakika bursa haberleri webgelişim teknokentim teknolojiyi olaypara script indir warez script indir warez tema indir warez script tema indir warez theme indir ücretsiz warez theme indir ücretsiz script indir arayüzweb gaziantep haberleri gaziantep haber merkezi deneme testi
a
istanbul organizasyon evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve nakliyat, gaziantep asansörlü taşıma, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep palyaço,

Ressam Tülin Kanun, Bu Sene ‘Epilepsi’ Hastalığına Dikkat Çekiyor!

‘Sanat her yaştan her kültürden insanların tek bir noktada buluştukları tensel ve tinsel olguların bütünüdür.’

‘Aslında tam da ses getirmek amaçlı çıktık yola… Ülkemizdeki Sanata bakış açısı, sanatçılara yeterli destek verilmemesi, küçük yaşlarda çocuklarımızı sanata yönlendirmek ve ülkemizi temsil edecek sanatçı yetiştirilmesi ilk hedefimdi.’

Tülin Hanım, 4. sü düzenlenen ve tüm ülkede büyük ses getiren ,’Bi.Re.Y” projesinden bize biraz bahseder misiniz? Böyle bir proje yapma fikri nasıl gelişti?

İlkprojemi çocuklarla gerçekleştirdim. Çocuk derken 4,5 -5 yaş arası idi. Onlar için sergilenebilir düzeyde resim yapmak oldukça zordu. Ben zorları ve sınırları zorlamayı seven bir karaktere sahip olduğumdan, ses getirmek adına daAna okul seviyesinden başladım. Bu yaş çocuklara eğitim ve resim zordur ama 1,5 aylık bir eğitim programı ile bu zorluğu aştım. Beylerbeyi sarayında harika bir sergi yaptık. Ailelerin ilgileri ve çocukların heyecanı görülmeye değerdi. İşte o zaman bu yoğun ilgiyi daha da ileri götürüp kendi yaşlarındaki istismara uğrayan çocuklar için bir farkındalık yaratmak istedik. Koruncuk vakfı ile ilk görüşmemizde projeye hayran kaldılar. Sonrasında basının ve tv kanallarının yoğunilgileri hem projemizi amacına ulaştırdı hem de istismara uğrayan çocuklar için gelir elde edilmiş oldu. Sergide tüm tablolar satıldı ve geliri Koruncuk vakfına verildi. Çocuklar ilk kez bu kadar küçük yaşlarında hem eğitim sertifikasıhem de vakıf tarafından hediye ve teşekkür belgesi sahibi oldular.

Sonraki yıllarda ise yine sanata dikkat çekmek adına Bi-Re-Y Bir Resim Yap sanat projesini yaptım. Kendi alanlarında Ülke genelinde başarılı ve tanınmış simalarla resim yapmayı hedefledim. İki amacımvardı, istenildiğinde sanat için vakit ayrılabileceği ve gerçek mesleklerin yanında sanatın herhangi bir dalıyla uğraşmanın insanı pozitif yönde nasıl etkilediği, ikincisi ise yaptığımız resimlerin güzel bir organizasyon gecesi ile sergilenmesi ve açık arttırma ile satışını sağlamak ve elde edilen geliri daha önceden belirlediğimiz her yıl farklı bir vakıf, dernek gibi kuruluşlara destek sağlamak.

Bu sene dikkat çekmek istediğiniz hastalık ‘Epilepsi’ , neden ‘Epilepsi’?

Benim için çok önemli bir rahatsızlık. 10 yaşımda adını bile bilmediğim bu rahatsızlıkla ablamın başına gelmesiyle tanıştım. Sonrasında yıllar sonra ilk çocuğum da aynı rahatsızlık ilemücadele etmek zorunda kaldım.(şuana dek devam ediyoruz).Rahatsızlık diyorum çünkü epilepsi tam anlamıyla bir hastalık değil.(tabi ki farklı evreleri var) Fakat her epilepsisi olan birey hasta değil sadece hayatın içinde nöbet dediğimiz çok kısa araları var. Toplum bilincinde halen hazırda kabullenilemeyen, saklanan, utanılan ve çok konuşulmayan bir rahatsızlık. İşte bu yıl amacım tüm bu ön yargıları gün yüzüne çıkarmak Katılımcılara bambaşka bir deneyim yaşatıyorsunuz? Geçtiğimiz senelerde fırçayı ilk defa eline alan cemiyet dünyasının ünlü isimlerin proje sonrasında resime devam ettiklerini gördük… Bir de ilham kaynağı olarak sizden dinleyelim…

‘Oldukça ilginç bir deneyimiSn.Fatih Terim ile yaşadım. Takımınınsembolü Aslan figürü gibi tuvalin başında sergilediği özgüven dolu çizimi izlemeye değerdi. Resmi baştan sona kadar hiçbir yardım almadan tamamladı.’

Bu sene ünlü isimlerle resim yaparken yaşadığınız en ilginç deneyimi bizle paylaşır mısınız?

Evet harika deneyimler ve çok güzel anılarımız oldu. Hemen hepsindeki tek ortak nokta; daha önce hiç resim yapmamış olmalarıydı. Resim sanatı duyguların ifade şekli olması gerçeğini içlerinde keşfetmeleri, bu sanat dalıyla uğraşmanın sanıldığı kadar zor olmadığını fark ettiler. Örneğin geçen yıllardaki katılımcılarımdan sn. Mehmet Şimşek, Demet Sabancı, Wilma Elles in çizim yetenekleri beni çok şaşırttı .

Biz bu resimleri ne zaman görebileceğiz?

Resimleri organizasyon gecesine kadar maalesef paylaşmıyoruz. O geceden sonra paylaşımlarda bulunuyoruz.

Bu projenin geliri nereye aktarılacak?

Tablo satış gelirleri bağışçılar tarafından Türk Epilepsi ile Savaş Derneği hesabınagönderiliyor. Bu bir Birey Projesi olduğundan tüm proje boyunca organizasyon, katılımcı temini, bilet satışları, reklam ,tanıtım, gecenin düzenlendiği otel ve tüm masraflar tarafımdan karşılanıyor. Bağış yapılacak dernek ya da vakıf hiçbir gidere karışmıyor.

6x90">

Peki, Tülin Kanun için sanat nedir, sanatçı kimdir?

Sanat her yaştan her kültürden insanların tek bir noktada buluştukları tensel ve tinsel olguların bütünüdür. Sanatçı ise bu olguları sadece ve sadece kendine has üslup ile yorumlayabildiği alanda başarı ve ses getiren kişilere sanatçı diyebiliriz. Her Sanat dalının farklı kitleleri olduğu gibi, Sanatçının da kendine ait bir izleyici kitlesi vardır. Bu kitlelerin azlığı yada çokluğu sanatçının popülaritesiyle ve hitap edebildiği kişilerle çokluk kazanır. Tarihte okuduğumuz üzere bir çok sanatçı keşfedilmeden ölmüş ya da öldükten sonra eserleri değer görmüştür. Ama günümüzde sosyal medyanın yaygın kullanımları ile bu çok daha kolay hale gelmiştir.

30 yıllık başarılı bir sanat hayatı… Sizi bu süreçte en çok zorlayan ve en çok motive eden şey ne oldu?

En zorlayan şey, resim yapmaya başladığım çok küçük yaşlarımda, ailemin beni yeteri kadar anlayıp desteklenmemesi olmuştu. Motivasyon sürecim de işte tamda o zaman başladı diyebilirim. Kişi kendine güvendiği ve ne istediğini bildiği sürece hiçbir motivasyona da ihtiyaç duymuyor aslında.

Genç sanatçılara vermek istediğiniz mesaj nedir?

Vereceğim mesaj hangi sanat dalıyla ilgileniyorlarsa yapabileceklerinin en iyisini yapmaya çalışmaları, asla ben bir noktaya geldim tamam dememeleri, çok çalışmaları ve üretmeleri.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Dünyada Kızamık Salgını Riskini Artıran Aşı Karşıtı 8 Yanlış Bilgi

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.