Dövme Modelleri 2019, Erkek Dövme Modelleri 2019, Bayan Dövme Modelleri 2019, Dövme Modelleri 2019 Erkek, Dövme modelleri 2019 Bayan, Dövme Modelleri 2019 Kadın
2018 Bay Bayan Tatto Dövme Modelleri2018 Bay Bayan Güncel Tatto Dövme Modelleri Sitesi 2018

Sağlık Çalışanlarına Şiddet Protesto Edildi

Sağlık-Sen Batman Şubesi üyeleri, son zamanlarda sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti protesto etti.

Batman Bölge Devlet Hastanesi acil servis önünde toplanan grup, hasta yakınlarınca sağlık çalışanlarına yönelik yapılan saldırıları kınadı.

Sağlık-Sen Batman Şube Başkanı Zahir Seven, grup adına yaptığı açıklamada, Şanlıurfa Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde görev yapan Dr. Bahattin Ahmet Yalçın’ın hasta yakınlarının saldırısına uğradığını hatırlattı.

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet uygulamalarını sona erdirmek için ciddi ve caydırıcı tedbirlerin alınması gerektiğini söyleyen Seven, şifa dağıtan kurumlarda şiddetin kirli gölgesini hissetmek istemediklerini belirtti.

Seven, şunları kaydetti:

‘Sağlık Bakanlığımızın ‘beyaz kod’ verilerine göre son 5 yılda şiddete uğrayan sağlık çalışanı sayısı 60 bindir. 42 bin sağlık çalışanı sözel şiddete, 18 bin sağlık çalışanımız fiziksel şiddete maruz kalmıştır. Bakanlık verileri en fazla hekimlerimizin şiddete maruz kaldığı, şiddet olaylarının en fazla acil servis ve polikliniklerde yaşandığı gibi çok önemli tespitler içeriyor. Toplumun sağlık bilincini ve sağlık okur yazarlık düzeyini geliştirmenin güvenlik tedbirlerini artırmadan daha kalıcı bir çözüm getireceğini gördük. Şiddeti minimize etmek için bu yapısal ve kültürel sorunlarla etkin mücadele etmemiz gerekiyor.’

Bir önceki yazımız olan Trafik Kazası Geçiren Ünlü Oyuncu Can Gürzap Kimdir? başlıklı makalemizde Anadolu Lisesi, Ankara ve Ankara Devlet Tiyatrosu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri