Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
2018 Bay Bayan Tatto Dövme Modelleri2018 Bay Bayan Güncel Tatto Dövme Modelleri Sitesi 2018

Tüp Bebek Tedavisi Evliliklerini Kurtardı

Tüp bebek tedavisi evliliklerini kurtardı

DİYARBAKIR – Çocuk sahibi olmak için 19 yıl boyunca gördükleri tedaviler olumsuz sonuçlanan ve boşanmanın eşiğine gelen çift, Diyarbakır’da uygulanan üçlü tüp bebek tedavisi ile çocuklarını kucaklarına almanın sevincini yaşıyor.
Gülsüm ve İsmail Baltacı çifti çocuk sahibi olmak için 19 yıl boyunca çeşitli tüp bebek merkezlerinde tedavi gördü. Ancak her seferinde olumsuz sonuç alan çift iyice umutsuzluğa kapıldı. Araya aile baskısı da girince boşanmanın eşiğine gelen çift, tavsiye üzerine Diyarbakır’da bulunan Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Hakan Çoksüer’in kliniğine geldi. Çift uygulanan üçlü, güçlü tedavi ile Muhammed adını verdikleri bir erkek çocuk sahibi oldu. Çiftin kendilerine geldiğinde çocuk sahibi olma konusunda ciddi anlamda umutlarını yitirdiklerini belirten Doç. Dr. Hakan Çoksüer, ‘Hastada stres faktörünün ciddi anlamda ön planda olduğunu gördük. Eşiyle de tam boşanma aşamasına geldiğini dile getiriyordu. ‘Eğer olmazsa eşimle artık ciddi anlamda sıkıntılar yaşayacağım’ diyordu. İlk başta bir ön tedavi başlattık. Antioksidan tedavi ve aynı zamanda stresi yok etmeye yönelik akupunktur tedavisine başladık. Rahim zarının ince olduğunu gördük ve rahim zarını güçlendirmek için hastaya PRP uygulaması yaptık. Hastada sperm parametreleri de yavaş olduğu için mikroçip uygulaması da yaptık. İntralipid serum tedavisi ile de iyi kalitede embriyo geliştirebildik ve transferi gerçekleştirdik. Uzun süre gebe kalamayanlarda zaman geçtikçe gebe kalma ihtimalleri de azalıyor. O yüzden elimizden geldiği kadar güncel bütün tedavi yöntemlerini kullandık’ dedi.
‘Her hastaya aynı tedaviyi uygulamak doğru değil’
Her hastaya aynı tedaviyi uygulamanın çok da doğru olmadığını vurgulayan Doç. Dr. Çoksüer, ‘Bu hastamız özel spesifik bir hastaydı. Rahim zarı ince olduğu ve rahim zarının güçlenmesi ile ilgili sıkıntı oluştuğu için PRP uygulaması, intralipid serum tedavisi ve akupunktur tedavisi uyguladık. Yani üçlü, güçlü tedavi uyguladık ve sonrasında başarıya ulaştık. Sonuç itibariyle hiçbir başarının tesadüf olmadığını vurgulamak gerekiyor. Gerçekten de her hasta için özel olarak ilgilenmek gerekiyor ve tedavisinin hastaya özgü uygulanması lazım. Biz de bu hastamızda uyguladık. 12 gün sonra test sonucuna baktığımızda sonuç pozitifti. Babanın mutluluk gözyaşları keyif vericiydi. Şuan Muhammed bebek 2 yaşında. Aile yaşantıları düzene girdi. Bu da bizim için bu mesleğin ne kadar keyifli olduğunu gösteriyor. Yuvaları kurtulmuş oldu’ diye konuştu.
’19 yıldır çocuğumuz olmuyordu’
ismail Baltacı ise 19 yıldır çocukları olmadığını dile getirerek, şunları kaydetti:
‘2 yıl önce Hakan hocayla tanıştık. Allah’ın izniyle onun sayesinde çocuk sahibi olduk. Adını Muhammed koyduk. Ona ve ekibine çok teşşekkür ederiz.’

Bir önceki yazımız olan Türkiye'de de Satılan Tarım İlacı İçin 289 Milyon Dolar Tazminat Cezası başlıklı makalemizde ABD, Amerika ve Amerika Birleşik Devletleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

alexa düşürme yöntemleri
evden eve taşıma, evden eve nakliyat gaziantep, evden eve taşımacılık gaziantep, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık